358

0

На Омікрон припадає половина всіх випадків зараження Covid-19 у світі. Але Омікрон – це загальний термін для кількох споріднених підвидів коронавірусу SARS-Cov-2, найбільш поширеним з яких є BA.1.

Однак зараз все більше країн повідомляють про збільшення кількості нових випадків, спричинених іншим різновидом Омікрону – BA.2, який часто починають називати просто – Омікрон-2. Про це пише bbc.

Що таке BA.2?

Коли віруси мутують, вони іноді розщеплюються на підвиді. У Дельти, приміром, їх 200.

Те ж саме сталося з Омікроном, що має споріднені різновиди BA.1, BA.2, BA.3 і B.1.1.529.

“Невидимий”

BA.2 іноді називають “невидимим”, оскільки він не має генетичного маркера, який дослідники використовували, щоб відрізнити Омікрон BA.1 від Дельти.

BA.2, як і інші штами ковіду, можна виявити за допомогою експрес-діагностики (мазок з носогорла) та ПЛР-тесту, але вони не можуть відрізнити BA.2 від Дельти. Для цього потрібні додаткові дослідження.

Чи BA.2 більш заразний?

Результати дослідження данських вчених виявили, що BA.2 більш заразний, ніж Омікрон BA.1.

Але, за попередніми даними, наявні вакцини захищають від цього підвиду.

Чи BA.2 небезпечніший?

Немає даних про те, що BA.2 призводить до важчого перебігу хвороби, ніж попередні підштами Омікрона.

Експерти вважають, що, як і з попередніми штамами, при BA.2 вакцини залишаться високоефективними проти важких захворювань, госпіталізації та смерті.

“Поки що немає достатніх доказів, того, що BA.2 переноситься важче, ніж BA.1, але ми продовжуємо його вивчати”, – заявили у британському Агентстві безпеки охорони здоров’я.

0