288

0

Найближчим часом комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішуватиме питання про запровадження “жовтого” рівня епідемічної небезпеки, однак про запровадження локдауну наразі не йдеться.

Про це повідомили Суспільному у пресцентрі Міністерства охорони здоров’я.

“Найближчим часом комісія ТЕБ та НС буде вирішувати питання переходу країни на жовтий рівень епіднебезпеки. Про введення “локдауну” або ж червоного рівня епідемічної небезпеки на території країни поки не йдеться”, — повідомили у відомтві.

У МОЗ зазначили, що вже зараз в Україні є перевищення загальнонаціонального індикатора позитивних тестів серед усіх протестованих та тенденції до збільшення госпіталізацій пацієнтів із COVID-19.

“При цьому ситуація не є критичною, в основному стрімкі зміни в індикаторах пояснюються законом малих чисел, коли зміни в абсолютних цифрах показують великі зміни у відносних”, — пояснили у міністерстві.

У МОЗ також повідомили, що планують “наблизити якість життя вакцинованого населення до звичного”. Зокрема, передбачається, що більшість обмежень, які будуть зазначені в оновленій постанові для жовтого та червоного рівнів епіднебезпеки, не будуть застосовуватись у разі, якщо будуть вакциновані колективи та відвідувачі.

“При цьому планується що для жовтого рівня буде достатньо однієї дози вакцини, а вже для червоного рівня — потрібен буде повний курс щеплення”, — додали в МОЗ, однак наголосили, що остаточне рішення все ще не ухвалено.

0