424

0

Основними питаннями, над якими уряд працював у вересні, були проект Держбюджету на 2022 рік, підготовка до опалювального сезону та запровадження нових карантинних заходів.

Починаючи з 1 жовтня до 80 відсотків домогосподарств менше платитимуть за електроенергію.

«Уряд знизив тарифи на електроенергію до 1,44 гривні для тих, хто споживає до 250 кіловат-годин на місяць. Для решти споживачів ціна залишиться без змін. Тож найактуальніше на цей час питання — це ситуація з опаленням та гарячою водою», — зазначав на початку вересня прем’єр.

Одним із важливих рішень, які дадуть змогу стримати збільшення вартості опалення та гарячої води, за словами Д. Шмигаля, стало ухвалення Верховною Радою закону, що передбачає здійснення реструктуризації боргів теплокомуненерго за спожитий природний газ.

«Десятки мільярдів гривень буде компенсовано. Це дасть змогу місцевій владі збалансовано вирішити питання з тарифами на тепло та гарячу воду у власних громадах. Уряд більше не встановлює відповідні тарифи, а тому дає місцевим керівникам необхідний інструмент, щоб такі тарифи були справедливими для людей», — зазначив глава уряду, нагадавши при цьому, що «Нафтогаз України» пропонує громадянам і теплокомуненерго блакитне паливо по 7,42 гривні за кубометр у межах трирічного контракту.

«Ми уважно стежитимемо за цим по кожному місту і регіону», — запевнив Д. Шмигаль.

Для закріплення цих напрацювань в останній день вересня під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України між урядом та представниками місцевого самоврядування було підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 років.

«Ми розуміємо, що бюджети деяких громад не зможуть повною мірою самостійно покривати частину витрат підприємств теплопостачання для забезпечення їх безперебійної роботи та незмінності тарифів. Тому з боку держави передбачається субвенція громадам з незадовільним індексом податкоспроможності вже з четвертого кварталу 2021 року», — зазначив Д. Шмигаль.

Крім того, 2022-го держава спрямує до місцевих бюджетів 4 відсотки податку на доходи фізичних осіб, що становитиме понад 11 мільярдів гривень, а також залишить у місцевих бюджетах 13,44 відсотка акцизу з пального.

0