296

0

Верховна рада ухвалила закон щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну. Він передбачає заборону реклами, спонсорства, і продаж особам, які не досягли 18 років електронних сигарет та їх альтернатив.

За відповідний законопроєкт № 4358 у другому читанні й в цілому проголосували 317 народних депутатів.

Після підписання закону президентом особам до 18 років заборонено продавати електронні сигарети, ТВЕНи, електронні пристрої для куріння, а також тютюн та його замінники в Інтернеті.

“Заборонена реалізація (продаж) тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, заправних контейнерів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння особам, які не досягли 18 років”, — йдеться в документі.

Також заборонений продаж тютюнових виробів в упаковках, що містять менше ніж 20 сигарет, сигарил або цигарок, чи поштучно (крім сигар).

Порушення цих норм буде каратися шістдесятьма неоподатковуваними мінімумами доходів громадян (1020 грн), а в разі повторного протягом року порушення – шістсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (10200 грн);

Законом передбачено збільшення медичних попереджень на пачках з 50% до 65% від площі з фотографіями-малюнками наслідків куріння з обох сторін та їх щорічну ротацію, яку проводитиме МОЗ. Закон зобов’язує виробників посилити процедуру звітності виробників про інгредієнти та викиди тютюнових виробів.

0