740

0

На Рівненщині лише 30% водойм відповідають нормі за хімічними та мікробіологічними показниками, та майже стільки ж – забруднені. Про це Суспільному повідомила заступниця директора обласного центру контролю та профілактики хвороб Олена Гашовська.

Станом на 23 червня в області провели дослідження води з майже тридцяти водойм, де облаштовані офіційні пляжі або знаходяться стихійні місця купання.

“На сьогодні до 30% зразків води відповідають стандартам за мікробіологічними показниками. Значно менший відсоток не відповідає за хімічними показниками. По більшості населених пунктів, де облаштовані пляжі, переважно у цьому році вода відповідала нормативам, трошки інша ситуація зі стихійними місцями купання”, – сказала Олена Гашовська.

Заступниця назвала місця, де купатися можна. Це водойми в зоні села Хрінники Дубенського району, річка Слонівка в Радивилові, вода в районі бази відпочинку Біле Озеро. Також нормативам відповідала вода в Дубровиці, Сарнах, Млинові і в Здолбунові. Згідно з даними Олени Гашовської, у цих місцях здебільшого офіційні пляжі.

“Найчастіше у стихійних місцях купання забруднення характеризується перевищенням індексу ЛКП, це індекс лактозопозитивних кишкових паличок, який характеризує загалом рівень забруднення водойми. Це свідчить про те, що у водоймі є застійні явища, що є господарський вплив на водойму, а також дуже низькі процеси самоочищення”, – зазначила посадовиця.

До забруднених водойм, де купатися не бажано, вона віднесла став у селі Межиріч Дубенського району, річки Горинь та Вілія в Острозі, річку Іква біля залізничного мосту у Дубні та у селищі Івання Дубенського району, озеро у селі Воронки Вараського району, став Сопачівський кар’єр у селі Сопачів Вараського району, став Молодіжний у Радивилові та озеро Басів Кут у Рівному.

0