216

0

В Україні створюють онлайн-платформу для сільгоспвиробників – державний аграрний реєстр, або ДАР. Нова електронна система – у поміч аграріям, землевласникам, орендарям ділянок землі. Проект вже випробували у деяких областях в лютому.

Від завтра стартує 2-й етап пілоту, який охоплює 53 громади в усіх куточках країни. До нього вже долучилися і дві ОТГ з Рівненщини – Тараканівська та Олександрійська. Про це повідомили в департаменті агропромислового розвитку Рівненської ОДА.

Державний аграрний реєстр – зручний електронний майданчик для виробників сільськогосподарської продукції. Фермери із Тараканівської та Олександрійської ОТГ вже завтра можуть пройти реєстрацію. Участь у ДАР дозволить власникам земельних ділянок перевірити коректність даних на землю, виправити можливі помилки, зареєструвати майнові права», – зазначає директорка департаменту Надія Переходько.

На період пілотного проекту працівники обраних ОТГ стануть операторами Державного аграрного реєстру, консультуватимуть сільгосптоваровиробників з питань роботи реєстру та допомагатимуть реєструватися.

Сільгоспвиробники, які зареєстровані на території даних територіальних громад, зможуть зареєструватися у Державному аграрному реєстрі онлайн за посиланням: www.ar.gov.uaа, або звернутися до операторів об’єднаних територіальних громад.

Покрокова інструкція для реєстрації сільгоспвиробників доступна у відео: https://www.ar.gov.ua/using

У майбутньому зареєстровані користувачі ДАР зможуть подавати онлайн-заявки на участь у державних та регіональних програмах державної підтримки сільгоспвиробників.

Більше про державний аграрний реєстр – тут.

Проект реалізується у координації з Держгеокадастром, Міністерством юстиції та за сприяння проєкту Світового Банку і ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», а також Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Нагадаємо, державний аграрний реєстр – електронний майданчик, який сприятиме створенню прозорої системи державної підтримки аграріїв, зробить взаємодію між державою та сільськогосподарським виробником простою, доступною, зручною та простежуваною.

У майбутньому зареєстровані користувачі ДАР отримають можливість подавати онлайн заявки на участь в державних і регіональних програмах державної підтримки сільського господарства, що дозволить Уряду більш ефективно планувати та спрямовувати програми підтримки сільгоспвировиробників.

Особлива увага під час пілотного впровадження приділятиметься процесу опрацювання заявок на виправлення помилок щодо земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.

0