524

1+

Кабінет Міністрів підтримав постанову “Про реалізацію експериментального проєкту щодо митного оформлення окремих транспортних засобів” через додаток “Дія” з триденним доопрацюванням.

За відповідне рішення уряд проголосував під час засідання 15 вересня.

“Даний пункт опрацьований, було до нього ряд зауважень на урядовому комітеті. Ми домовились його доопрацювати протягом трьох днів з відповідними нормами щодо відкладення часу вступу окремих пунктів даної постанови до моменту прийняття і введення в дію відповідного законодавства України”, — зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль

Постанова визначає особливості здійснення митного оформлення автомобілів, що ввозяться на митну територію України. Зокрема, митне оформлення відбуватиметься з використанням мобільного додатку “Дія”. Координатором проєкту визначається Міністерство цифрової трансформації.

“Ми плануємо зробити можливим розмитнення транспортного засобу через “Дію”. Постанова дасть старт реалізації такого експериментального проєкту. Це можливість через смартфон подати необхідні документи, оплатити митний збір і завершення митного оформлення вашого авто в автоматичному режимі”, — пояснив глава Кабміну.

За його словами, оплатити збір також можна буде онлайн: “Тобто все максимально зручно, просто і без жодної корупції”.

1+