203

0

В Україні збільшився середній розмір лікарняного – тепер середній розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності від Фонду соціального страхування склав 365,26 грн в розрахунку на день.Про це повідомляє пресслужба відомства в четвер, 22 квітня.

«За оперативними підсумками I кварталу 2021 року зростання середньоденної допомоги в порівнянні з тим же періодом минулого року склав 15,9%. Всього в січні-березні Фонд прийняв на фінансування лікарняні на суму понад 4 млрд гривень. Це на 1,4 млрд гривень, або 51,8% більше, ніж в січні-березні 2020 року», – йдеться в повідомленні.

Однак підкреслюється, що з початку року обсяг надходжень частки від ЄСВ на рахунок Фонду соцстрахування щомісяця не покриває потребу у видатках відомства за той самий період.

«У I кварталі на рахунок Фонду надійшло 6,85 млрд грн частки від ЄСВ, потреба у витратах за той же період без урахування заборгованості на початок року склала 8,27 млрд грн, з яких 7,78 млрд грн – витрати на лікарняні, декретні і страхові виплати потерпілим на виробництві», – інформує ФССУ.

Істотне зростання потреби у видатках за листками непрацездатності спостерігається з осені минулого року.

Він пов’язаний з: захворюванням українців на COVID-19, збільшенням потреби в догляді за хворими дітьми, ізоляцією від COVID-19 контактних осіб, сезонним підвищенням захворюваності, випадками загострення хвороб через заборону планових госпіталізацій, відсутністю або меншими обсягами проходження реабілітаційного лікування на базі санаторно-курортних установ.

0