290

0

В Україні почнуть відкривати центри вакцинації громадян, які записалися до листа очікування.

Перші центри відкриють в українських містах-мільйонниках. Про це розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко сьогодні, 15 травня.

«Для виконання доручення президента і прем’єра про вакцинацію усіх людей з листа очікування ми запускаємо на вихідних вакцинальні центри. Алгоритм для вакцинальних центрів був затверджений у п’ятницю, 14 травня, Оперативним штабом», – сказав Ляшко.

При цьому він зазначив, що центри одразу по всій країні не відкриються.

«Ми будемо починати з міст-мільйонників. У понеділок-вівторок ми отримаємо відповіді від регіонів, чи готові вони вже їх відкривати. Ми сподіваємось, що першими будуть Київ і Львів, бо вже є з ними попередні домовленості», – повідомив головний санлікар.

З листа очікування в додатку «Дія» людей, які не є в пріоритетних групах, за наявності вакцини будуть запрошувати і щеплювати на вихідних для того, щоби в Україні не просідали темпи вакцинації. Запрошувати цих людей будуть по тій черзі, за якою вони записалися.

«Через наш контакт-центр ми продзвонюватимемо людей з листа очікування і формуватимемо списки. Вакцинальні центри будуть відкриті на 10 чи 20 постів, залежно від того, яку локацію обере місцева влада. Це має бути велика площа – виставковий центр, стадіон, палац спорту тощо. Там стоятиме декілька маніпуляційних столів, будуть стільці для черги на щеплення і після нього, щоби не було скупчення», – розповів Ляшко.

Зазначимо, що наразі в Україні вакцинують найбільш уразливі групи населення.

0