621

0

Замість двох лікарень на території Острожецької ОТГ у Млинівському районі на Рівненщині може не лишитися жодної.

Як повідомляє Суспільне.Рівне, протитуберкульозна лікарня досі коштів від Національної служби здоров’я і була реорганізована, а фактично – зачинена через невідповідність вимог. Ризикує лишитися без державних грошей і тамтешня районна лікарня.

Якщо це станеться, то жителі Острожця та сусідніх сіл не зможуть лікуватись на місці, а бюджет громади втратить майже мільйон гривень.

Що робити з приміщенням, де роками лікували хворих на туберкульоз, наразі не знають. Керівник новоствореного об’єднання “Фтизіатрія” Федір Аврука, який займається реорганізацією комунального майна обласної ради, каже: було б непогано віддати колишній графський маєток в оренду громаді. Єдине – треба до кінця на законодавчому рівні врегулювати механізм передачі.

Але у обласному управлінні охорони здоров’я думають дещо інакше.

“Прийдеться змінювати всі статутні документи, в тому числі виробляти нові ліцензії, дотримання ліцензійних умов. Це є одним з важливих аргументів і якщо це не зробити вчасно – можна втратити ліцензію. Тоді на обласний бюджет ляже не тільки частка протитуберкульозної лікарні, а весь протитуберкульозний диспансер”, – каже Олег Вівсянник, начальник управління охорони здоров’я.

По сусідству з зачиненою протитуберкульозною лікарнею в Острожці працює інша – районна. Вона обслуговує 8 тисяч жителів Острожецької і Ярославицької громад. Тут є стаціонар на 20 ліжок і поліклініка.

Ця лікарня теж може залишитися без державного фінансування. Аби цього не сталося, медзаклад має терміново знайти апарат ШВЛ.

“Щоб відповідати табелю оснащення, нашій лікарні потрібен апарат штучної вентиляції легень. На даний момент ми працюємо над тим питанням, але нас піджимають терміни. Згідно з договором, повинен він бути в наявності в лікарні для того, щоб покращити надання якості медичної допомоги і своєчасно надавати невідкладну ургентну допомогу”, – каже в.о. директора Острожецької районної лікарні Людмила Мельник.

Якщо ж цього не станеться, то Острожецька ОТГ може не лише втратити лікарню, але й надходження до бюджету. На рік з відрахувань із зарплат працівників до бюджету громади надходить приблизно 300 тисяч гривень.

0