452

0

Закон знижує штраф за незаконне перебування авто в Україні зі 170 тисяч грн до 8,5 тисячі.

Парламент України прийняв новий закон про розмитнення “євроблях” та істотно знизила штрафи за нерозмитнені машини на іноземних номерах.

Під спрощене розмитнення потрапляють транспортні засоби, ввезені фізичними особами на митну територію України до 31 грудня 2020 року та які перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.

До другого читання закону встановили обмеження на спрощене розмитнення транспортних засобів, з року випуску яких пройшло більше п’яти років.

Так, за цією процедурою не можна розмитнити транспортні засоби, що відповідають кодам УКТ ЗЕД 8702 (ТС, призначені для перевезення 10 осіб і більше) і 8711 (мотоцикли, мопеди і велосипеди), на які раніше поширювалися положення цього документа.

Розмитнити можна тільки автомобіль однієї категорії на одну людину (один легковий, один вантажний, один причіп). Авто має відповідати екологічним стандартам не менше Євро2 і не походити з країни-агресора.

Документ пропонує протягом 180 днів з моменту набрання чинності розмитнювати автомобілі за такою формулою: Ставка = ставка базова + Vе + Fе.

Тут ставка базова – ставка податку в євро за один транспортний засіб, який визначається виходячи з кількості років, що минули з року виготовлення машини, до року визначення ставки податку. Vе – ставка податку в євро за одну штуку транспортного засобу. Вона визначається множенням об’єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння в кубічних сантиметрах на коефіцієнт. Fе – ставка податку в євро за одну одиницю транспортного засобу.

Також, згідно з новим законом, учасник бойових дій може розмитнити євробляху за новою процедурою протягом 270 днів, за умови документального підтвердження його перебування понад 90 днів безпосередньо на території проведення операції Об’єднаних сил з дня набрання чинності закону.

Закон набирає чинності наступного дня після опублікування, а вводиться в дію через один місяць з дня набрання ним чинності.

Також у четвер, 15 квітня, за позачерговому засіданні народні депутати суттєво знизили штрафи за нерозмитнені “євробляхи”.

Документом вносяться зміни до Митного кодексу. Закон знижує штраф за незаконне перебування авто в Україні зі 170 тисяч гривень до 8,5 тисячі гривень.

Після сплати штрафу можна або вивезти авто за кордон, або розмитнити його в Україні. Автомобілі повинні бути особистого користування, які були у використанні і з року випуску яких пройшло більше п’яти років, та які класифікуються за товарними позиціями 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни) згідно з УКТ ЗЕД.

Йдеться про авто, які станом на 31 грудня 2020 року перебували в митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.

0