284

0

Кабінет Міністрів схвалив проєкт закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо розміру допомоги при народженні дитини. Виплата зросте з 1 січня 2022 року. Також буде проводитися щорічна компенсація.

Рішення було прийнято під час засідання уряду 26 травня.

Згідно з документом, в Україні з 1 січня 2022 року за народження дитини держава виплачуватиме 50 тисяч гривень допомоги з бюджету.

Виплата допомоги буде проводитися одноразово у розмірі 25% загального розміру, решта суми буде виплачуватися протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабміном.

Крім того, встановлюється щорічна індексація.

Так, з 1 березня 2023 року і далі щорічно з 1 січня передбачається збільшення розміру виплат при народженні дитини на прогнозний показник зростання індексу споживчих цін (грудень порівняно з груднем попереднього року).

«Також збільшиться розмір допомоги при усиновленні дитини, оскільки допомога при усиновленні дитини надається у розмірі, встановленому для виплати допомоги при народженні дитини», – йдеться в пояснювальній записці до проекту.

Відзначимо, зараз в Україні при народженні дитини виплачують 41 280 гривень (з них 10 320 гривень відразу, а решта – протягом 36 місяців).

0