607

0

У жовтні на Рівненщині спостерігають максимальну кількість дзвінків на лінії екстреної медичної допомоги. Про це розповіла заступниця директора обласного меддепартаменту Олена Гандзюк.

У “екстренці” дали власний коментар чому швидка більше не виїжджає на виклики про підвищення температури чи тиску. Про це розповідає Суспільне.

Олег Ушкевич каже: для прикладу, 18 жовтня на 103 телефонували 952 рази, на виклики бригади виїжджали 451 раз.

“За 20 жовтня було 896 дзвінків і 412 виїздів бригад. За 21 число ми побили антирекорд по виїздах бригад до ковідних пацієнтів – 110 виїздів. Ми обслужили 123 хворих і встановили антирекорд за кількістю госпіталізованих осіб – 102, при чому вдома залишили 20 пацієнтів з коронавірусом”, – повідомив Олег Ушкевич.

Згідно з його даними, медики швидкої стикнулись з проблемою зміни маршрутів пацієнта через нестачу в деяких закладах ковідних ліжок з підключеним киснем.

“Центральна міська лікарня за ніч прийняла 36 пацієнтів і шість померло, такого не було ще ніколи. На ранок у ЦМЛ – під 300 хворих, в реанімаційному відділенні – 17 пацієнтів, є на штучній вентиляції легень. Електропроводка плавиться, розетки горять, не вистачає кисню у кисневих системах, бо всі пацієнти періодично впродовж доби отримують респіраторну підтримку”, – зазначив медик.

Після закінчення вільних ліжок у ЦМЛ та міській лікарні №2, пацієнтів везтимуть до Здолбунова, Клевані, Острога та Дубна.

“У нас є 91 бригада, які курсують. Окрім ковіду є ще інфаркти, інсульти, ДТП, отруєння, гострі хірургічні чи терапевтичні патології, діти теж хворіють. В дитячій обласній лікарні зараз 18 дітей у інфекційному відділенні з ковідом”, – додав Олег Ушкевич.

За його словами, медики “екстренки” отримують і даремні виклики.

“Зараз не готовий сказати точну кількість таких, але їх більш ніж достатньо. Сімейні лікарі направляють пацієнтів з високою сатурацією, без болю в грудях, без задишки тощо на ушпиталення, я вважаю, що це даремний виклик. Сюди ж відносяться й виклики до пацієнтів, у яких піднялась температура чи тиск, порізаний палець тощо”, – повідомив лікар.

0