240

0

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, яким знижується «зелений» тариф на електроенергію.

Документ передбачає зниження «зеленого» тарифу для сонячних та вітроелектростанцій (які введено в експлуатацію з 2013 року), встановлює граничні ціни у аукціонах та запроваджує відповідальність за небаланси відпущеної електроенергії гарантованому покупцю.

Як повідомив ініціатор законопроєкту, прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав таке рішення компромісним. За його словами, документ дозволить зменшити тариф для сонячних електростанцій на 15%, а для вітрових електростанцій — на 7,5%.

«На практиці це означатиме, що держава та всі українці заощадять майже 7 млрд грн щорічно. До 2030 року меморандум дозволить зменшити об’єм виплат «зеленій генерації» приблизно на 2 млрд євро», — заявив глава уряду.

Окрім цього, Рада також зобов’язала Кабмін передбачити у державному бюджеті видатки на фінансову підтримку гарантованого покупця для оплати електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел.

Що стосується Рівненщини то майже 450 домогосподарств в області встановили сонячні панелі для власних потреб. Лише цього року на «зелену енергетику» перейшли 47 родин.

Сім’ї самостійно забезпечують свої енергетичні потреби та заощаджують на комунальних послугах.
А надлишок енергії вони можуть продавати за «зеленим» тарифом. Це спонукає власників станцій до раціонального енергоспоживання та впровадження енергозберігаючих заходів та дає змогу не бути залежними від енергопостачальника.

0