803

0

Україна на зараз на піку третьої хвилі коронавірусу, в 12 регіонах діють обмеження «червоної» зони.

Як і торік побоювання викликають прийдешні травневі свята і Великдень: після тривалих вихідних, поїздок до родичів і в гості, походів до церкви є ризик, що рівень захворюваності зростатиме ще більше.

Які ж обмеження планують ввести в Україні на свята – читайте далі.

У Міністерстві охорони здоров’я України поки що тільки напрацьовують перелік обмежень на великодні свята. Але, на думку головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, священнослужителі напевно буду просити пом’якшити карантин на період Великодня, і загалом переговори з ними з цього питання будуть непростими.

«Ми хочемо, щоб хтось був в храмі, але з дотриманням усіх обмежень, а хтось повинен залишитися зовні. Плюс можливий формат Великодня онлайн, який був у минулому році», – розповів Ляшко РБК-Україна.

Він також нагадав, що для церков і храмів уже передбачені обмеження відповідно до карантинних зон – масковий режим, дистанція, обмеження кількості парафіян у приміщенні. Закривати храми на Великдень влада поки що не планує, підкреслив Ляшко.

Швидше за все, цьогоріч обмеження на Великдень не будуть відрізнятися від 2020-го. А рішення про запровадження більш суворих заходів уряд перекладе на місцеву владу.

Нагадаємо, що у сусідній Польщі за тиждень до свята оголосили локдаун, він триватиме до 18 квітня. В країні закриті торгові центри, кінотеатри, театри, музеї, спортзали, ресторани, перукарні, школи, дитячі садки та готелі. Церкви на Великдень не закривали, але була дозволена присутність не більше ніж однієї людини на 20 квадратних метрів площі.

0