403

0

На Рівненщині, яка перебуває у червоній карантинній зоні, у більшості випадків захворюваності на covid-19 ідентифікують саме штам “Дельта”. Про це розповів головний санітарний лікар області Роман Сафонов.

Станом на серпень 77% усіх захворілих мали саме штам “Дельта”. “Дельта” поступово витісняє інші штами вірусу, адже зараз ми маємо 84% саме цього штаму. Що стосується перебігу хвороби, то він не надто відріняється. Ці дані більш ваєливі для епідеміологічного спостереження, а протоколи лікування стандартні для різних варіантів,” – зазначив він.

У той же час Кабінет Міністрів України виділив 67,5 млн гривень для виявлення штаму коронавірусної хвороби “Дельта” регіональним центрам контролю і профілактики захворювань Міністерства охорони здоров’я. Кошти будуть направлені на закупівлю 4 500 наборів тест-систем, що дозволить провести 450 000 досліджень для ідентифікації штаму “Дельта”. У середньому йдеться про 150 тисяч досліджень на місяць.

Кошти, які виділені МОЗ, частково будуть направлені і в нашу область для подальшого відстежування циркуляції вірусу, відзначив Роман Сафонов.

У той же час наголосив, що Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб почав досліджувати мутації вірусу SARS-CoV-2 іще влітку цього року.

“Кількість державних лаболаторій, які проводили ці дослідження, була досить обмеженою. Натомість ці дороговатісні системи отримала саме наша область. Адже продуктивність досліджень та достовірність їх результатів завжди підтримувалась референс-лаболаторією Центру громадського здоров’я України,” – сказав головний санітарний лікар Рівненщини.

0