184

0

Сьогодні, 17 червня, Дубно відвідали відомі українські письменники та блогери Брати Капранови із презентацією книги “Паперові солдати”.

У рамках проекту “Велике читання” Рівненської обласної бібліотеки Віталій та Дмитро Капранови презентували свою книгу, головними героями якої є Ніл Хасевич, уродженець Рівненщини, український художник і член УПА, та Білл Титла, американський аніматор українського походження, який працював над такими відомими повнометражними анімаційними фільмами Волта Діснея, як “Білосніжка та сім гномів”, “Піноккіо”, “Фантазія” та “Дамбо”.

Вони малювали майбутнє. Той світ, у якому ми зараз живемо, – результат їхньої роботи та зусиль. Ніл Хасевич зображав незалежну Україну, боровся за неї, а на творчості Білла Титла виросли цілі покоління жителів Америки”, – зазначили письменники.

Писати про Україну 40-50 рр. було набагато важче, ніж про Каліфорнію 30-х рр., адже за вказівкою радянської влади будь-яка згадка про УПА та Ніла Хасевича знищувалася, нам доводилося по крупинках збирати потрібну інформацію”, – поділилися автори враженнями про роботу над книгою.

Під час зустрічі письменники розповіли також про свої попередні книги: “Мальована історія Незалежності”, “Приворотне зілля”, “Майдан. Таємні файли”, “Щоденник моєї секретарки”, “Кобзар 2000”, а також про книгу “Рута”, написану на основі сценарію, що двічі вигравав конкурс від Держкіно.

Люба Пшенична, письменниця, наприкінці зустрічі зазначила, що до Дубна дійсно приїхали “паперові солдати” – Брати Капранови – які своєю творчістю бюрються за українську книгу та українську історію.

На завершення зустрічі письменники провели автограф-сесію та поспілкувалися зі своїми читачами, адже це не перший приїзд Братів Капранових до Дубна.

0