254

0

Консультації, роз’яснення, первинна та вторинна правова допомога, безоплатні послуги адвоката – обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги підписав Меморандум про співпрацю із комунальним закладом «Ветеранський простір».

Нагадаємо, новостворений КЗ «Ветеранський простір» – це спільна платформа взаємодії між державними та недержавними установами, зацікавленими у соціальній адаптації ветеранів та військових, які закінчують службу, а також у вирішенні їхніх життєвих питань.

«Багато ветеранів на певному етапі свого життя так чи інакше потребують юридичної підтримки. На жаль, не всі мають змогу виділити кошти на кваліфіковану адвокатську допомогу. Тому головна мета підписання Меморандуму – забезпечення цих людей якісною правовою допомогою. Окрім того, ця співпраця є надзвичайно важливою, адже вона надасть можливість проаналізувати ті гострі питання, з якими ветерани, члени їх родин звертаються, та шукати шляхи їх вирішення», – розповідає директор обласного центру з надання безоплатної вторинної допомоги Василь Овдіюк.

Так, первинна правова допомога включає такі види правових послуг:

  • надання правової інформації;
  • надання консультацій і роз’яснень з правових питань;
  • складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);
  • надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги.

Щодо вторинної правової допомоги, то вона передбачає рівні можливості у доступі до правосуддя. Це:

  • захист;
  • здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
  • складення документів процесуального характеру.

 «На сьогодні в Рівненській області проживає 12 708 учасників АТО/ООС, 2 400 учасників «гарячих точок», війни в Афганістані. Також 250 родин військовослужбовців, загиблих в російсько-українській війні, та 42 сім’ї миротворців та афганців. Я добре знаю, що у кожній такій сім’ї є низка юридичних питань, які потребують якісного правового врегулювання. Тому я щиро вдячна за можливість  підписання цього Меморандуму», – зазначає в.о. директора комунального закладу «Ветеранський простір» Ольга Яковлєва.

Звернутися за правовою допомогою можна до найближчого місцевого центру чи бюро правової допомоги. Їх адреси можна переглянути тут (http://www.legalaid.gov.ua/tsentry/)

Також можна зателефонувати на гарячу лінію за номером – 0800213103.

0