367

0

Упродовж 10 днів, з 7 по 18 червня, у Смизькій громаді працювала Медична клініка на колесах від Міжнародного благодійного фонду «ДАР ЖИТТЯ». Завдяки цьому більше 250 юних жителів громади мали змогу отримати безкоштовні медичні послуги лікарів-педіатрів та стоматологів.

Реалізація ініціативи вдалася завдяки трьохсторонній співпраці ГО «Агенція розвитку громад «Інтонація ЗМІН», Міжнародного благодійного фонду «Дар життя» і Дитячо-юнацького футбольного клубу «Єврошпон-Смига».

Медична клініка на колесах – єдина в Україні, – ділиться Вікторія Костюк, голова ГО «Інтонація ЗМІН». Задум запросити лікарів з МБФ «Дар життя» з’явився ще минулої осені, адже ще в дитинстві я сама скористалася послугами клініки і до цього часу в мене в пам’яті залишилися гарні спогади. Я була щиро здивована, коли дізналася, що в Україні досі працює цей проєкт, що свідчить про його актуальність та якість. Тому одразу написала повідомлення на сторінці в соціальних мережах, а вже за кілька днів нашу громаду записали в чергу на 2021 рік. Сподіваюся, така ініціатива сподобалася нашим жителям, адже наша команда взяла на свої плечі величезну відповідальність, щоб все відбулося».

Упродовж десяти днів медичні послуги були доступні для вихованців футбольного клубу, дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей, а також дітей та жінок, які постійно підтримують та беруть участь у місцевих соціальних ініціативах.

Усе може розпочатися із простого повідомлення у фейсбук, – коментує Роман Ходзінський, помічник директора МБФ «Дар життя».- Звичайне питання може перетворити мрію на реальність, адже для нашого фонду важливо наближати медичні послуги до населення, щоб посилювати самозарадність людей і надавати людському життю більшої цінності. Ми завжди раді відповідальному партнерству, адже на приймаючу сторону лягають витрати за проживання, трьохразове харчування лікарів та персоналу клініки, оплата комунальних послуг та охорона автобусів на час перебування. МБФ «ДАР ЖИТТЯ» оплачує заробітну плату лікарів, обладнання, медичні препарати, ліки, інформаційні матеріали та обслуговування автобусів».

Організатори розповідають, що проєкт «Здорова молодь Смизької громади» був підтриманий місцевими підприємствами ПрАТ «Єврошпон-Смига»,  ДП «Рівнеторф», ГРК «Golden Lion», а також місцевими підприємцями, які допомогли громадській організації оплатити організаційні витрати, які становили понад 35 000 грн.

Саме завдяки спонсорській допомозі, злагодженій командній роботі двох громадських організацій, а також участі волонтерів із нашої організації та КНП «Смизький ЦПМСД» Смизької селищної ради нам вдалося реалізувати цей благодійний проєкт. Ми раді, що Медична клініка вперше завітала в Смигу і працювала тут у період між Днем захисту дітей та Днем молоді, адже заради підростаючого покоління ми й організовуємо всі наші ініціативи», – додає Інна Псюк, керівниця ініціативи.

0