278

0

14 липня відбулась онлайн нарада з питань розвитку галузі бджільництва та координації роботи по залученню коштів державної підтримки власниками пасік.

Відкриваючи захід,  директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Надія Переходько відмітила, що вже другий рік поспіль на розвиток галузі бджільництва в державному бюджеті передбачені кошти на виплату спеціальної бюджетної дотації за наявні бджолосім’ї.

У 2020 році даним напрямом державної підтримки скористались 629 пасічників області та отримали дотації за наявні бджолосім’ї в сумі майже 4 млн грн.

Начальник відділу тваринництва департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Колесник ознайомила присутніх з Порядком  використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року № 107 зі змінами.

Заступник начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області Анатолій Голубовський проінформувавпро порядок реєстрації пасік, видачі ветеринарно – санітарного паспорта пасіки в контексті наказу Мінекономіки України від 19.02.2021 року №338  «Про деякі питання у сфері бджільництва», який набрав чинності у березні поточного року.

Учасники наради обговорили проблемні питання щодо координації роботи по залученню коштів державної підтримки галузі бджільництва.

Підводячи підсумки наради, Надія Переходько наголосила, що з метою претендування на отримання коштів бюджетної дотації за бджолосім’ї в поточному році пасічниками області необхідно активізувати роботу по видачі ветеринарно-санітарних паспортів та проведення обстеження пасік.

0