339

0

Уже традиційно щороку з 25 листопада до 10 грудня Рівненщина долучається до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Цьогоріч у рамках кампанії проти насильства упродовж 16 днів в області відбудеться низка просвітницьких заходів, флешмоби, виховні години, тематичні бесіди, години спілкування, відео лекторії, тренінги, круглі столи, дискусії тощо.

Ці та інші заходи увійшли до регіонального плану, який сьогодні затвердили на засіданні обласної координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству, на підтримку зазначеної Всеукраїнської кампанії.

«Тисячі громадян, державні та громадські організації з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети – збільшити обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити соціальний простір, вільний від насильства. Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства» у 2001 році. Основні завдання акції – привернути увагу громадськості до цієї проблеми, активізувати партнерський рух органів державної влади та громадських організацій, провести інформаційні кампанії та заходи з попередження насильства», – зазначила заступниця голови ОДА, голова обласної координаційної ради Людмила Шатковська.

Як поінформувала директорка департаменту соціальної політики ОДА Роза Слободенюк, з початку року на Рівненщині зафіксовано понад 3 тисячі звернень від громадян до органів соцзахисту щодо здійснення домашнього насильства, з них 83% – це жінки. Загальна кількість звернень збільшилася на 6% відповідно до аналогічного періоду торік.

На сьогодні на Рівненщині діє 14 спеціалізованих служб для допомоги особам, які постраждали від насильства, з них: 7 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги; 6 спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування. З 2019 року функціонує відділення для осіб, які постраждали від насильства. Заклад розрахований на 14 осіб стаціонарного перебування. Упродовж 9 місяців цього року у відділенні перебувало 25 осіб.

Активними кроками Уряду із посилення системи захисту постраждалих від насильства осіб є розбудова мережі спеціалізованих служб підтримки.

Саме тому, в 2021 році з держбюджету запроваджено субвенцію на створення мережі таких служб. 5-ти громадам Рівненщини затверджено понад 1 млн грн субвенції.

0