До Нового року залишилося менше тижня. Багато хто вже активно готується до свята, прикрашає свої домівки, складає святкове меню та списки подарунків. Утім, цьогорічні новорічно-різдвяні свята вперше відбудуться в умовах карантину.
Ми розпитали відомих дубенчан про традиції та плани на святкові вихідні. Читайте більше – далі!
Олександра Жуковська, суддя Дубенського міського суду

“Цьогорічні свята у нас, очевидно, будуть домашні та спокійні. Наша родина очікує на поповнення, тож я намагатимусь частину справ мінімузувати, а частину – делегувати, – усміхаючись ділиться Олександра Жуковська й додає: – Святкуємо ми завжди традиційно сім’єю: або самі, або з батьками, або з хресними батьками на Закарпатті. Культу їжі у нас немає – готую я на Новий рік мало, щоб не втомлюватись. Зазвичай, це канапки з червоною ікрою, рибна нарізка, салат «Цезар». Із гарячого або картопля запечена по-закарпатськи з курочкою, або лазанья. Може ще бути м’ясна нарізка. До речі, мама передає нам те, що пече сама: ковбаску, шинку і паштет, а від тата завжди чекаємо шовдер за рецептом від закарпатського вуйка. На десерт можу приготувати якийсь один смаколик: класичний італійський «Тірамісу» – найпростіший варіант, на який я витрачаю хвилин 15-20, це, до речі, улюблений десерт сина.

Готували ми й французький торт «Крокембуш» із заварних тістечок – це складніша випічка, треба на все підготовленій господині біля 2 годин. Заварні тістечка у нас люблять всі, а особливо я і найменша донька, тому тут вже до кольору до вибору: тістечка шу, еклери, профітролі, «Париж-Брест», торти «Сент-Оноре» чи «Крокембуш». І все це час від часу готую на свята. Люблю готувати шоколадно-вишневий торт, який обожнює старша донька – «Чорний ліс, або Шварцвальд» – будь-які його варіації від класичного німецького до сучасного французьського мусового, але це вже дуже складна випічка, де треба добряче витратитись на продукти і застосувати 5-7 різних кондитерських технік. Готували ми й «Київський торт» – улюблений десерт чоловіка. Його, насправді, готувати не складно, але процес розтягнений в часі на 2-3 доби. І якщо є домашні яйця та горіхи, то це досить економний ситний десерт. Цьогоріч, певне, для десерту я оберу «Тірамісу», оскільки його приготування не потребує якихось особливих зусиль. А вже за всі інші страви подбають чоловік та дітки. Знаю вже точно, що коханий готуватиме шовдер – це смачний традиційний закарпатський окорок, який спочатку засолюється, потім коптиться, а далі відварюється. А так, зазвичай, на нашому новорічному столі близько 5-6 страв”.
Леонід Кічатий, директор Дубенського державного історико-культурного заповідника

“Ніяких особливих рецептів у нас немає. Усі традиції збереглися ще з мого дитинства. До святкового столу припасаємо шампанське, фрукти – нині асортимент їх вибору суттєво збільшився, обов’язково готуємо “Олів’є” . Ми традиційно проводимо Старий рік та зустрічаємо Новий у родинному колі. За столом обов’язково дякуємо один одному за все добре, що було в році, що відходить, та бажаємо всього хорошого в Новому”.
Олена Войцещук, підприємиця

“Щороку під Новий рік я даю собі обіцянку провести його вдома без метушні з родиною. Але плани завжди змінюються, і ми святкуємо його десь із гостями, – жартує жінка. – Певне, цьогоріч все ж моя мрія здійсниться і ми залишимось вдома. Обов’язково запросимо для дітлахів Діда Мороза з подарунками під ялинку. Гостинці отримують і дорослі, і малі. Але з більшим трепетом я очікую Різдва. Тоді вже буду й більше готувати й планувати”.
Тетяна Талавера, волонтерка, депутатка Дубенської районної ради, членкиня ради Спілки ветеранів АТО Дубенщини

“Як і всі, ми в родині з нерпінням чекаємо Нового року. Готуємось заздалегідь: розпочинаємо прикрашати наш гуртожиток, бо в нас живе багато діток і дуже хочеться створити святкову атмосферу.
“А вже 31 грудня готуємо страви до новорічного столу. Обов’язково запікаємо гуску, яку напередодні нам надсилає мама Аня з Житомирщини. Також рихтуємо салат “Олів’є’, не тому, що “совок”, а просто нагадує дитинство, та додаємо до столу багато фруктів, серед яких обов’язково мають бути мандаринки. Зустрічатимемо свято удвох із чоловіком у нашій кімнатці, в затишній атмосфері, яку доповнюють наші дві киці Воля і Маланка, такі собі наші реабілітологи. Оскільки ми сім’я, яка народилась під час війни, то маємо багато фронтових друзів й дуже приємно отримувати вітання з усіх куточків України з побажанням перемоги і миру та, звичайно, здоров’я. Найбільше ж мені запам’ятався Новий рік, який ми зустрічали на Сході України, коли замість новорічних салютів доносились звуки від обстрілів, таке не забувається… Тому у прийдешньому 2021 році зичу усім ПЕРЕМОГИ, МИРУ І ЗДОРОВ’Я!”