724

0

Уряд при затвердженні Перспективного плану Рівненської області знову не дослухався до думки територіальних громад, чим порушив принцип добровільності.

Уряд при затвердженні Перспективного плану Рівненської області знову не дослухався до думки територіальних громад (а до нього було звернення депутатів трьох районів — Корецького, Острозького і  Гощанського), чим порушив принцип добровільності. Адже представники цих трьох громад пропонували утворити п’ятий район  області, наводили для цього вагомі аргументи, які не взято до уваги, пише “Урядовий кур’єр”.

Уряд передбачив чотири райони на Рівненщині: Рівненський — 632,4 тисячі осіб, Дубенський — 169,1 тисячі осіб, Сарненський — 209 тисяч та Вараський — 142,5 тисячі осіб. Впадає в око різниця в кількості населення. І тут логічно поставити запитання: як таким  великим районом, як Рівненський, керуватиме однакова кількість чиновників? 

Нині Рівненський район налічує 9 ОТГ. Після укрупнення матиме удвічі більше. Отже, управляти половиною населення нинішньої області навряд чи буде зручно. Та найбільше  хвилює активну громадськість те, яке представництво вони матимуть у райраді та облраді.

—  Якщо нині в районних радах представлені майже всі населені пункти, то в пропонованому Рівненському районі в представницькому органі будуть переважно рівняни і по 2–3 представники від нинішніх районів. Тобто представництво людей на регіональному (районному) рівні буде змінімізовано в декілька разів, — така думка авторитетного експерта, народного депутата України першого скликання, одного з авторів Закону України “Про місцеве самоврядування” та його доповідача, кандидата юридичних наук Василя Руденка.

Думку депутатів усіх трьох районів — Острозького, Корецького, Гощанського — щодо їх об’єднання у п’ятий район Рівненщини прокоментував і аргументував гощанський селищний голова Микола Панчук:

— Об’єднання Острозького, Корецького і Гощанського районів є доцільним і економічно вигідним. Вони доповнюють один одного і становлять основу потужного району. Острог та Острозький район — основа наукового та освітнього середовища, Корець — основа духовного та аграрного середовища, Гоща — центр аграрного, промислового, виробничого середовища з об’єднувальним логістичним розміщенням. Усі три райони є надзвичайно туристично привабливими. Свого часу вони уже були об’єднані, і результатом такої співпраці був потужний розвиток усього регіону.  То навіщо нехтувати вже перевіреним часом досвідом?

Це запитання представники трьох районів адресують   голові Рівненської ОДА Віталію Ковалю, сподіваючись  на його підтримку у тому, щоб уряд переглянув своє рішення про Перспективний план Рівненської області щодо утворення п’ятого району на Рівненщині, знявши у такий спосіб соціальне напруження на цих територіях. Адже людям не байдуже, як вони далі житимуть, як розвиватимуться населені пункти після ось таких адміністративних новацій.

0