915

0

5 травня 2020 року на офіційний сайт Рівненської обласної ради було подано петицію громадянки Анни Сімоновичпро «Збереження закладів дитячого оздоровлення Рівненської області». Головна вимога документу – зберегти бази дитячого оздоровлення та знайти розумний вихід із складної фінансової ситуації, яка спричинена COVID-19. За півтора місяці документ набрав понад одну тисячу підписів. Тож проблему винесли на розгляд постійної комісії обласної ради з питань гуманітарної політики.

Як йдеться в петиції, в найскладнішій ситуації сьогодні опинилися заклади дитячого оздоровлення, які не знаходяться в державній чи комунальній власності, адже повністю залежать від реалізації путівок. У той же час повинні проводити розрахунки за комунальні платежі та інші збори, нараховувати заробітну плату тощо.

Через карантинні обмеження сезон оздоровлення на Рівненщині не розпочнеться щонайменше до кінця липня. Але навіть якщо його запустять, то це не врятує заклади від фінансових труднощів. На цьому наголошують керівники оздоровниць. Розуміють це і в обласній раді. Тому запросили на засідання не лише автора петиції, директорів таборів, а й керівників відповідних підрозділів обласної державної адміністрації – щоби спільно напрацювати можливий вихід із ситуації.

За словами заступниці голови облдержадміністрації Людмили Шатковської, на оздоровлення дітей Рівненщини у 2020 році було закладено 22 млн.грн. з різних джерел фінансування. Зокрема, з них 8 млн.грн. – це кошти обласного бюджету на виконання Обласної програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, санаторіїв, 4 млн. грн. – гроші інших місцевих бюджетів.

В управлінні соціального захисту населення на сьогодні є 3 тисячі заяв на оздоровлення в дитячих таборах області, загалом же фахівці планували оздоровити 10 тисяч дітей, – інформує керівник цього структурного підрозділу РОДА Олексій Шамак.

Представники обласної ради та облдержадміністрації пояснили, що відповідно до Бюджетного кодексу України, кошти, передбачені в обласному бюджеті під реалізацію згаданої програми, можуть бути використані безпосередньо і лише на оздоровлення дітей. А надавати пряму фінансову підтримку приватним закладам оздоровлення та відпочинку з обласного бюджету закон забороняє.

У той же час, в разі невикористання коштів програми, їх не будуть спрямовувати на інші видатки, а шукатимуть механізми, як перерозподілити і таки підтримати місцеві дитячі оздоровниці, – наголосила голова постійної комісії Алла Черній.

У підсумку депутати прийняли рекомендувати обласній державній адміністрації:

– забезпечити фінансування Обласної програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, санаторіїв на період до 2022 року в межах виділених коштів;

– у разі продовження адаптивного карантину на території Рівненської області у літній період розглянути можливість переспрямування коштів, передбачених на оздоровлення дітей відповідно до Обласної програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, санаторіїв на період до 2022 року, на підтримку дитячих оздоровчих закладів Рівненської області в межах чинного законодавства;

– звернутися до Кабінету Міністрів України та Міністерства соціальної політики України щодо прийняття рішення про підтримку дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, санаторіїв на державному рівні;

– повторно звернутися до органів місцевого самоврядування Рівненської області щодо звільнення від місцевих податків та зборів, в тому числі податку на землю, або встановлення пільг для тих дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, санаторіїв, що розташовані в межах відповідного населеного пункту;

– звернутися до власників відповідних дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, санаторіїв щодо вирішення питання фінансової підтримки на час карантину.

За матеріалами www.0362.ua

0