478

0

UNICEF та місцева влада закликають батьків Рівненщини щепити дітей від поліомієліту.

Нагадуємо, що в Україні вакцинація від поліовірусу входить у перелік обов’язкових, гарантованих державою, щеплень. Їх можна зробити у державних медичних закладах безоплатно якісною та ефективною вакциною.

Лікарі-інфекціоністи зазначають, що нещепленим дітям загрожує невиліковний параліч, і закликають імунізувати їх від поліо. 

1 лютого в Україні розпочинається національна кампанія зі щеплення дітей від цього вірусного захворювання. Таке рішення було прийнято після того, як 20 дітей на Рівненщині, зокрема у селі Велика Омеляна, та Закарпатті захворіли на поліомієліт.

Ліквідація спалаху на це захворювання буде відбуватись у 2 етапи:

Етап 1. Кампанія щеплення вакциною ІПВ дітей віком до 6 років, які не отримали необхідної кількості доз, відповідно до Національного календаря щеплень. Триватиме з 1 лютого три тижні. Це необхідно для захисту невакцинованих дітей від інфікування.

Етап 2. В межах якого щеплюватимуть вакциною ОПВ усіх дітей віком до 6 років, навіть якщо вони мають усі необхідні щеплення, відповідно до Національного календаря. Це необхідно для захисту дітей від інфікування та зупинення циркуляції вірусу. Дати проведення будуть оголошені заздалегідь.

0